рус

ВИБІР ПОКРИТТЯ І САМОСТІЙНИЙ МОНТАЖ

В залежності від типу майданчика, яку потрібно покрити і індивідуальних переваг, проводиться вибір типу виробу: плитка або безшовне покриття.
Якщо майданчик з природного покриття - для самостійного укладання рекомендуємо використовувати плитку. Якщо майданчик має тверде покриття (асфальт, бетон, ОСБ плити і т.п.) покриття може бути або плиткове або безшовне.


Плитка з гумової крихти.

Вимоги та рекомендації при укладанні плитки на грунт.

Ми радимо використовувати плитку товщиною 30 мм. і більше. **


Підготовка підстави:

А) Ущільнений "рідний грунт"
Б) Шар геотекстилю, укладається внахлест + 20-25 мм. і кріпиться металевими стрижнями-скобами. Уникаємо змішування шарів, проростання трави і забезпечуємо стійкість основи.
В) шар дрібного щебеню товщиною не менше 70 мм, в якості розклинювального шару - гранітний відсів товщиною не менше 50 мм.
Г) шар піску або піщано-гравійної суміші товщиною не менше 100 мм.
2. Поверхня підстави вирівнюється тільки за допомогою гранітного відсіву.
3. Перепади вирівняної і утрамбованої підстави по висоті не повинні перевищувати 20 мм на 1 п.м.

При укладанні покриття на грунт або на піщано-гравійну суміш: пролийте водою і ретельно утрамбуйте підставу ручним трамбуванням або віброплощадці. Чим краще і рівніше ви утрамбуєте підставу, тим краще результат і тим менше ймовірність утворення «горбів» і нестиковок плитки. При цьому можливо задирание плитки і порушення цілісності майданчика. Трамбують рівно і ретельно.

Повноцінна підготовка підстави застосовується компаніями, при замовленні облаштування великих площ і що б в подальшому уникнути рекламацій на свою роботу.

Ми часто зустрічали більш просту підготовку підстави з мінімальними витратами. Головне забезпечити рівну основу і достатній дренаж (пісок / гравн.відсів на розсуд виконавця). Тому якщо Ви не розглядаєте повноцінну підготовку грунту, укладання плануєте провести у себе у дворі і для Вас не проблема підправити через час пару просілих плиток (можливо), то можна вибрати спрощений варіант.

Звертаємо увагу, що ми рекомендуємо повноцінну підготовку.

Монтаж:

Необхідно забезпечити захист зовнішнього краю плитки від задирания або механічного відриву. Монтаж починають від краю майданчика (від прямого кута), по периметру втоплений зовнішній край в гумовий або будь-який інший бордюр (обмежувач). Допускається вріант, при якому зовнішній край покриття втоплений в грунт.

Встановлення здійснюється рядами. Монтаж здійснюється ряд до ряду або зі зміщенням на половину плитки.

Плитку укладають, скріплюючи між собою сполучними втулками (втулки йдуть в комплекті з плиткою. Плитка товщиною 30 мм. + Має отвори для втулок). Можливий варіант фіксації склеюючи краї плиток між собою поліуретановим клеєм. Останній варінт складний для новачка і вимагає особливої ​​акуратності.

Плитку підганяють одну до одної за допомогою киянки, до щільного прилягання. Можна використовувати саморобні гачки з дроту, для підтягування за втулки і легшого потрапляння в отвори.
Для підрізування плитки можна використовувати електролобзик або будівельний ніж.

** На грунт можливий монтаж плитки товщиною 20мм., Технологія описана вище. Але тому що в цьому виду плитки не передбачені отвори для втулок, скріплення між собою можливо тільки на клей. Потрібно розуміти, що в даному випадку зняти всю плитку і перекласти заново на новому місці буде неможливо. Досить трудомістким буде і заміна зіпсованого елемента.



Вимоги та рекомендації при укладанні плитки на тверду основу.

(В тому числі для плитки товщиною 20 мм, яка не має отворів для фіксації втулками)

Підготовка підстави *:

1. Поверхня підстави асфальту (бетону) рівна, нерівності та дефекти усунені. Підстава майданчика має мати ухил для відведення дощових вод не менше 2 мм на 1 п.м. Якщо не усунути нерівності - плитка погано приклеїться, якщо залишаться ямки - плитка буде просаджувати.
2. Підмести і здути пил з підстави.
3. Якщо вибираємо монтаж на клей, потрібно підготувати підставу. Покрити підставу ґрунтовкою за допомогою валика. Склад грунтовки: суміш клею і скипидару 50:50. Витрата грунтовки залежить від підстави, орієнтовно 300 - 500 г / м2. Після грунтування, потрібно дати грунтовці висохнути до 1го години.

Монтаж:

Монтаж починають від краю майданчика (від прямого кута), по периметру втоплений зовнішній край в гумовий або будь-який інший бордюр (обмежувач) або стіну.
Установка проводиться рядами. Монтаж здійснюється ряд до ряду або зі зміщенням на половину плитки.
Монтаж можливий двома способами: А. Приклеювання. Плитка укладається і одночасно клеїться до основи, щільно стикується між собою.
А1. Приклеювання до основи. Нанести клей на основу, розрівняти валиком або шпателем клей. Щільно притиснути плитку по всій поверхні. Дати клею застигнути. Оріентірововчний витрата клею 500 г / м2.
А2. Приклеювання "по торцях". Нанести поліуретановий клей на торець приклеюваної плитки і щільно притиснути до плитки покладеної раніше. Клей зручно наносити використовуючи тубус від герметика і будівельний пістолет. Оріентірововчний витрата клею по торцях 70-90 г / м2.
При монтажі на клей важливо стежити, що б клей і / або грунтовка не потрапляли на поверхню декоративного шару плитки. Так само важливо не ходити по обробленої поверхні. На новій плитці можуть залишитися сліди і плями від клею. При попаданні клею на поверхню необхідно відразу видалити його ганчіркою.
Можливий монтаж комбінований повністю або частково. Клей застигає в період від 12 до 24 годин. Використовувати нове покриття можна не раніше ніж через 24-36 годин після монтажу. Монтаж на клей можливий при температурі повітря не менше 12-15 градусів.
Б. Монтаж на втулки. Плитку укладають, скріплюючи між собою сполучними втулками. Цей вид монтажу можливий тільки для плитки товщиною 30 мм. і більше. Така плитка має отвори для втулок. Вартість втулок незрівнянно дешевше вартості клею, це більш економічний і зручний варіант. Втулки необхідні для щільного стикування плиток між собою і для перешкоди зміщення під час експлуатації об'єкта.
Плитку підганяють один до одного за допомогою киянки, до щільного прилягання. Можна використовувати саморобні гачки з дроту, для підтягування за втулки і легшого потрапляння в отвори.
Для підрізування плитки використовують електролобзик або будівельний ніж. У разі рішення робити укладання на втулки (на твердій основі) або приклеювання по торцях, ми рекомендуємо проводити додаткову фіксацію крайнього ряду плитки по периметру на клей, для більш надійної фіксації. Обов'язковим при будь-якому виді монтажу є захист крайнього ряду від задирания, застосуванням упорів (бордюрів).



Безшовні покриття.

Ми не рекомендуємо самостійну укладку безшовних покриттів. Специфічність і трудомісткість процесу, вимоги до інструментів не дозволяють провести якісне укладання. Економія на укладанні, може привести до набагато більших фінансових втрат на переробку (читай - зробити заново). В даному блоці ми частково наводимо опис процесу укладання, для розуміння Вами трудомісткості процесу. Ми робимо це щодня і вже заплатили за навчання і свої помилки. Довірте створення якісного покриття професіоналам.

Вимоги та рекомендації при укладанні безшовного покриття на тверду основу.

Підготовка підстави *:

1. Поверхня основи рівна, нерівності асфальту (бетону) не перевищують 0,25 товщини покриття.
2. Підставою майданчики є асфальт (бетон) і покриття повторює його рельєф.
3. При наявності поглиблень в підставі, в яких може накопичуватися вода, ці поглиблення вирівнюються і закладаються асфальтом (бетоном).
4. Видалення виступаючих більш ніж на 1/4 нерівностей поверхні (арматура, каміння тощо). Загроза прориву покриття при експлуатації!
5. Перепади не перевищують 20 мм на 1 п.м.
6. Підстава майданчика має мати ухил для відведення дощових вод не менше 2 мм на 1 п.м.
7. В асфальті (бетоні) робляться додаткові дренажні отвори і заповнюються, фільтруються. Дренажні отвори покращують фільтруючу здатність підстави, але не гарантує повного і швидкого водовідведення
8. Укладається бордюр по периметру навколо майданчика.
9.Підмести і здути пил з підстави.
10. При необхідності просушити підставу тепловою гарматою
11 Покрити підставу ґрунтовкою за допомогою валика. Склад грунтовки: суміш клею і скипидару 50:50. Орієнтовні витрати суміші 300-500 г / м2. Дати грунтовці висохнути, орієнтовно 1-2 години.
Укладання безшовного покриття
Шляхом змішування гумової крихти, клею і пігменту, отримуємо однорідну забарвлену масу. Для отримання якісної суміші, що б мінімізувати небезпеку "різнобарв'я", змішування проводиться на міксері шнекового типу, за чіткою рецептурою і суворому дотриманню таймінгу.
Змішана маса укладається на підготовленої підставу. Розкочується рівномірним шаром розгладжується правилом / напівтерком. Поверхня повинна бути рівна і гладка. Наступний етап - фінальне накочення валиком.
Маса сохне досить швидко. Але для усунення помилок у бригади є близько 30 хвилин. Покриття готове до використання через 24-48 годин. Заборонено укладання при загрозі або при факті випадання опадів. Температура повітря при укладанні повинна бути не менше +8. Температура основи в момент нанесення клею повинна бути +15 градусів і більше (але не більше +40 ... 50 градусів).

Товщина безшовного покриття на твердій основі від 10 мм Розрахунок вихідної сировини товщиною 10мм., На 1 м2: гумова крихта 8 кг, поліуретановий клей 2 кг. (1,7 кг. В заміс + 0,3 кг. В ґрунтовку), пігментний барвник 0,5 кг., Скипидар 0, 3 кг.

Вимоги та рекомендації при укладанні безшовного покриття на грунт.

Допускається укладання безшовного покриття на грнт, за умови його попередньої підготовки. Можливе укладання на піщано-гравійну суміш.
Одним з хороших і економічних варіантів є укладання покриття на підставу, виготовлене з дрібного щебеню, зверху покритого вирівняною стяжкою з цементно-піщаної суміші товщиною 15-20 мм. Для відведення води необхідно забезпечити ухил поверхні 1-1,5 мм на 1 погонний метр.
Товщина безшовного покриття на підготовленому грунтовому підставі від 30 мм

Безшовне покриття і плитка з гумової крихти. NB - важливі моменти!

1. Водопроникні властивості покриття забезпечує наявність пов'язаних між собою повітряних просторів по всій товщині покриття, через які і проходить потрапивша на поверхню рідина.
2. гумове покриття є водопроникним продуктом, але його водопроникність обмежена можливостями підстави щодо відведення в сторону просоченої через покриття води. Тобто покриття є водопроникним до тих пір, поки кількість води, що поступає менше, ніж кількість води, яка, пройшовши через покриття, йде через підставу в сторону (вглиб грунту і т.п.).
3. гумове покриття є антикользким продуктом, але це властивість має місце до тих пір, поки на поверхні продукту не утворилася водяна плівка (або калюжа), пов'язана найчастіше з поганим відводом води через підставу.
4. Безшовне гумове покриття є відносно еластичним продуктом, яке прагне повторити форму підстави. Цей продукт не можна використовувати як вирівнюючий підставу шар. Іншими словами, покриття буде повторювати форму підстави і мати нерівності, які були біля основи, якщо їх розмір більше товщини покриття.
5. Тон продукту може змінюватися в межах одного кольору при використанні чорної гумової крихти. Це пов'язано з тим, що гумова крихта виробляється з відпрацьованих автомобільних шин та інших гумових виробів. Різні виробники шин та інших ГТВ додають при виробництві гуми різну кількість сажі (чорного барвника) у вихідну сировину. І як наслідок, чорна крихта має різний відтінок.
6. Навіть при самому строгому дотриманні пропорцій компонентів тон продукту може змінюватися від партії до партії, в т.ч. і при виготовленні зразків. Чим світліший колір покриття потрібно виготовити, тим більша ймовірність зміни тону в межах цього кольору.