рус

ІНСТРУКЦІЯ "БЕЗШОВКА"

Безшовне гумове покриття можна легко укласти своїми силами, так як цей процес не вимагає додаткового навчання і застосування спеціального обладнання. Це особливо зручно і важливо при облаштуванні невеликих приватних об’єктів (сходи, тераси, балкони, пандуси, невеликі дитячі та спортивні майданчики).

Склад комплекту:

  • Гумова крихта SBR чорна (поліпропіленовий мішок) – 7 кг;
  • Клей однокомпонентний поліуретановий (пластикова тара) – 1,6 кг;
  • Кольоровий пігмент – ЗІП-пакет;
  • Ґрунт однокомпонентний поліуретановий (пластикова тара) – 250 гр;
  • Інструкція.
    *1 комплект розрахований на 1 м2 покриття товщиною 10 мм.

Умови для вкладання:

Температурні умови для нанесення безшовного покриття: +10-25°С, суха основа без залишкової вологи після дощу. Необхідна відсутність дощу по прогнозу погоди мінімум 12 годин після нанесення суміші.

Вимоги та рекомендації для вкладання м’якого асфальту: тверда монолітна цілісна основа (бетонна, керамічна плитка, цементна бруківка, металева або дерев’яна поверхня, ДВП, ДСП тощо).

1. Підготовка основи перед нанесенням і ґрунтуванням.

  • 1.1 Усунути нерівності та дефекти з поверхні основи (асфальту, бетону і т.п);
  • 1.2 Підмести і здути пил з основи, або прибрати пилососом;
  • 1.3 Врахувати Примітку до п.1;
  • 1.4 На підготовлену та очищену поверхню нанести ґрунтовку з набору за допомогою валика або пензля;
  • 1.5 Дати ґрунтовці висохнути від 30 хв. до 1 години. Якщо ґрунтовка не утворила плівку, необхідно ґрунтувати ще один раз.

Необхідний інструмент/приладдя: Мітла, пилосос, у разі необхідності шліфовки - додатковий інструмент з насадкою для шліфування.

*Примітка до п1:

!Якщо основа бетонна. Ретельно обробити металевою щіткою (болгаркою з насадкою «шліфувальна чашка по бетону») площу основи. Задача зняти шар «бетонного молочка» і відкрити пори бетону для гарної адгезії. Рекомендуємо після шліфування і видалення сміття попереднє додаткове нанесення шару ґрунтовки типу «Бетонконтакт». Далі п. 1.4;

!Якщо основа керамограніт. Обов’язкова попередня обробка ґрунтовкою типу «Бетонконтакт». Далі п. 1.4;

!Якщо основа глазурована плитка. Потрібно механічним шляхом прибрати або мінімізувати верхній гладкий шар. Це необхідно для забезпечення адгезії. Обов’язкова попередня обробка ґрунтовкою типу «Бетонконтакт». Далі п. 1.4. Цей вид основи самий «невдячний» для нанесення безшовного покриття з гумової крихти, так як адгезивна здатність глазурованої поверхні мінімальна. Не радимо таку поверхню для нанесення гумового покриття.

2. Безпосередня підготовка робочої суміші.

  • 2.1 Висипати гумову крихту з мішка у велику ємність - велике пластикове відро або будівельний таз. Відро має бути більшим за об'єм крихти, для зручності перемішування. Краще використовувати будівельний таз 90 л;
  • 2.2 Обережно, не розпилюючи висипати пігмент в середину маси гумової крихти. За допомогою дрилі з насадкою «Міксер» повільно ретельно змішати гумову крихту і пігмент, до повного зафарбування крихти. Уникайте вітру і швидкого перемішування, щоб запобігти втрати пігменту. Орієнтовний час перемішування від 2 хв;
  • 2.3 Після змішування крихти з пігментом, повільно та одночасно перемішуючи додати клей з набору. Клей густий. Зачекайте поки він максимально зійде зі стінок ємності. Це важливо для збереження пропорції. Розмішувати до однорідності від 2 хв. Готова суміш має бути ретельно перемішана. Вся крихта має бути рівномірно вкрита пігментом і клеєм, без наявності непрофарбованих та/або сухих/недостатньо змащених клеєм гранул. Не допускається наявність грудочок, або сухих місць в суміші.

Необхідний інструмент/ приладдя:
Пластикове відро (бажано значно більше ніж об’єм замісу), дриль з насадкою «Міксер».

3.Нанесення гумового покриття на основу:

  • 3.1 На підготовлену поверхню, висипати готову суміш. Рівномірно, пластиковим та/або поліуретановим та/або металевим шпателем (Полутер/Терка/Гладилка) з рівними краями розподілити суміш по поверхні. Товщина неущільненого шару крихти матиме біля 15 мм. Поверхня шпателя має бути змащена дизелем або WD-40, щоб суміш не прилипала до шпателя. Після висипання, ви можете виявити зверху невелику кількість непрофарбованої або сухої суміші "з дна відра".
    Порада: гарно додатково перемішайте її шпателем з іншою масою крихти, поки вона лежить об'ємом і виправте неякісний заміс;
  • 3.2 Після розрівнювання, шпателем ущільнити (втрамбувати) та загладити гумову суміш. Якщо наявні пропуски, нерівності або недостатній шар, можна підсипати додаткову масу, розрівняти та загладити її до бажаного результату;
  • 3.3 Необхідно завершити вкладання гумового покриття до «схватування» суміші. Готова суміш, в залежності від температури та вологості навколишнього середовища зберігає еластичність для нанесення біля 15-20 хв. Цього часу цілком достатньо для вкладання 1 м2 без досвіду. Ви маєте просто розподілити весь заміс на відміряний 1 м2, ущільнити та загладити його;
  • 3.4 Дати висохнути 24-36 години. Через 24 год. можливе крокове навантаження. Повна готовність через 72 години;
  • 3.5 До застигання берегти поверхню від котів, собак та інших тварин. Вони майже завжди туди приходять.

Необхідний інструмент/приладдя: Пластиковий, поліуретановий або металевий шпатель (Полутер/Терка/Гладилка), рукавички, ємність для змащування шпателя, дизельне паливо або WD-40.

*Примітка: Інструмент для розподілення і ущільнення суміші (пластиковий або металевий шпатель періодично необхідно змащувати тонким шаром «солярки» або WD-40, для запобігання прилипання крихти до інструменту.)

!!! Важливі моменти:

  • У разі попадання дощу/води на свіжу заґрунтовану поверхню, або у готову або нанесену суміш, поліуретановий клей, що входить в їх склад вступає в реакцію з водою і нанесені шари будуть зіпсовані.
    У разі вкладання більше ніж 1 м2 на одному майданчику різні заміси майже завжди будуть мати різний відтінок кольору, навіть при найретельнішому перемішуванні і точному дозуванні пігменту. Для зменшення ефекту «різнокольору/різнотону», бажано кольорувати всі партії в сухому вигляді і ретельно змішати їх між собою (використовуйте круглий будівельний таз/лантухи). Після такого перемішування, важливо без помилок додати передбачену в наборі кількість клею (23%, або 1,6 кг клею на 7 кг. крихти).
    «Різнотон» можливий і по причині різного вмісту сажі в крихті від різних виробників гумових шин. Одна сировина світліша, інша темніша і пігмент фарбує їх по різному.
  • Стиковочні переходи декількох замісів. При необхідності зробити продовження покриття, не стикуйте дві поверхні шарами однакової висоти. Необхідно одну площу закінчити плавним сходом шару покриття на нуль, при цьому наступний (продовження) заміс розпочнеться плавно мінімальною товщиною з попереднього шару з плавним виходом на робочу товщину.
  • Сходи. Технологія нанесення стандартна. Але у разі необхідності покриття підсходів, технологія наступна. Поверхня підсходів після ґрунтування додатково покривається ще одним шаром клею (Замовляйте додатковий клей заздалегідь!). Після нанесення клею (поки клей ще працює), тонкий шар замісу гумової крихти «вжимається» теркою в поверхню підсходинки починаючи знизу. Суміш гумової крихти має прилипнути до підсходини. Тому використовуємо тонкий шар і суміш має бути не такою рідкою, як відразу після замісу. Вона має стати дещо густішою і почати схоплюватись. Далі за допомогою двох шпателів (горизонтально на сходині і вертикально на підсходині) обережно формується кут. Кут має повний час застигання 72 годин і не має бути занадто об’ємним. Ми наполегливо радимо додатково захищати кут алюмінієвим або фарбованим кутником, який фіксується до бетонної сходини дюбелями.
  • В наборі використовується не фотостабільний* клей і саме його також використовують для виробництва гумової плитки. Під впливом сонячних променів буде відбуватись певна зміну кольору покриття. Особливо вразливий до ультрафіолету колір - графіт. Але цінова доступність набору, можливість самостійного вкладання і незмінні безпекові і естетичні властивості гумового покриття є важливіші, ніж зміна кольору, яка відбувається на будь-якій кольоровій поверхні будь-чого під тривалою дією сонця.
    *Фотостабільний клей використовують лише для дорогих промислових об’єктів з використанням, профарбованої в масі, каучукової ЕПДМ крихти.

Догляд за безшовним гумовим покриттям: для прибирання та чистки гумового покриття, рекомендується використання стандартних засобів і інструментів збирання:

  • для внутрішніх приміщень: сухе і вологе прибирання або пилосос;
  • для прибирання на вулиці: мітли, шланги для поливу, пневмомашини для здування листя.
    У зимовий період, прибирання рекомендується здійснювати за допомогою дерев'яних і пластикових лопат.

Відеоінструкція:

Відеоінструкція:

Приємного і безпечного використання!