рус

ІНСТРУКЦІЯ З УКЛАДКИ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ГУМОВОЇ ПЛИТКИ ДЖАМП

Дане покриття можна легко укласти своїми силами, так як процес не вимагає додаткового навчання і застосування спеціального обладнання, що особливо зручно при облаштуванні невеликих дитячих і спортивних майданчиків на дачних і котеджних ділянках.

Резинова плитка Джамп має широкий асортимент виробів (різних кольорів, форм і товщини). Існує два основних види основ для укладання: на грунт і на тверду основу.

Вимоги та рекомендації при укладанні плитки на грунт / сипучу основу.
При укладанні на грунт стандартно рекомендується використовувати плитку товщиною 30* мм. і більше.


Підготовка сипучої основи:
- Ущільнений "рідний грунт"
- Шар геотекстилю, укладається внапуск + 20-25 мм. і кріпиться металевими стрижнями-скобами. Уникаємо змішування шарів, проростання трави і забезпечуємо стійкість основи.
- Шар дрібного щебеню товщиною не менше 70 мм, в якості розклинювального шару - гранітний відсів.
- Шар гранвідсіву (піску) товщиною 50-70 мм.
Поверхня основи вирівнюється тільки за допомогою гранітного відсіву / піску. Перепади вирівняного і утрамбованого основи по висоті не повинні перевищувати 20 мм на 1 п.м.

При укладанні покриття на грунт або на піщано-гравійну суміш: пролийте водою і ретельно утрамбуйте підставу ручним трамбуванням або віброплощадкою. Чим краще і рівніше ви утрамбуєте основу, тим краще результат і тим менше ймовірність утворення «горбів» і нестиковки плитки, при наявності яких можливо задирання плитки і порушення цілісності майданчика. Трамбують рівно і ретельно. При укладанні на насипну основу відбувається природний дренаж. Вода, проходячи крізь плитку і стики, потрапляє в грунт. Додатковий ухил 1-2% для відводу дощових вод буде перевагою.



Подивіться фото-інструкцію від нашої бригади монтажників ТУТ



Повноцінна підготовка основи застосовується компаніями, при замовленні облаштування великих площ і що б в подальшому уникнути рекламацій на свою роботу.

Ми часто зустрічали більш просту підготовку основи з мінімальними витратами. Головне забезпечити рівну основу, упори, гарну трамбовку і достатній дренаж (пісок / гран. Відсів на розсуд виконавця). Тому якщо Ви не розглядаєте повноцінну підготовку грунту, укладання плануєте провести у себе у дворі і для Вас не проблема підправити через час пару просілих плиток (можливо), то можна вибрати спрощений варіант. При мінімальних вимогах замовника, при укладанні гумової плитки в приватному секторі, ми зустрічали укладання навіть просто на ущільнений грунт.


Звертаємо увагу, що ми рекомендуємо повноцінну підготовку.


Монтаж:

Необхідно забезпечити захист зовнішнього краю плитки від задирания або механічного відриву. Монтаж починають від краю майданчика (від прямого кута), по периметру упираючи - приклад тут зовнішній край в гумовий / бетонний бордюр або будь-який інший обмежувач (стіна, упор, куточок). У крайніх випадках допускається варіант, при якому зовнішній край покриття втоплений в грунт.

Установка проводиться рядами. Монтаж здійснюється зі зміщенням на половину плитки. Рекомендована схема укладання плитки:

1. Перший ряд плитки укладається щільно один до одного. Рекомендується укладати перший ряд плитки, починаючи від бордюру.




2. Другий ряд укладають із зсувом на пів плитки.




3. Укласти таким же чином інші ряди.




Монтаж плитки на грунт який ми рекомендуємо і вважаємо самим доцільним:


Вільний монтаж під власною вагою.

Плитка 30 мм (вага 1 плитки 6 кг.) І 40 мм (вага 1 плитки 8 кг.) Стійко лежать під власною вагою за умови щільного укладання на будь-яку основу і обов'язкового упору - приклад тут в гумовий / бетонний бордюр або будь-який інший обмежувач (стіна, упор , куточок) по всьому периметру майданчика.

Цей спосіб укладання є найбільш доцільним і є економічно виправданим.

При укладанні плитку підганяють один до одного за допомогою киянки, до щільного прилягання. Для підрізування плитки використовують електролобзик або потужний будівельний ніж. !Важливо. Не дивлячись на необхідність щільної укладки, майданчик повинен мати технологічний зазор 0,5 – 1,0 см по периметру, або по двом сторонам буквою Г. Це потрібно для компенсації температурного розширення і стискання.

* Укладання на грунт плитки товщиною менше 30 мм. На грунт можливий монтаж плитки товщиною 20-25мм., Технологія описана вище. Обов'язковою умовою є ретельна підготовка основи (описано вище). Чим тонше плитка, тим вище вимоги до основи. Плитка товщиною 16 мм. на грунт не вкладається.

З практики плитка 20мм. (Вага 1 плитки 4 кг) і плитка 25 мм (вага 1 плитки 5 кг) стійко лежать під власною вагою за умови щільного укладання на максимально рівну основу.

Необхідно захистити крайній ряд від задирания, шляхом обов'язкового упору зовнішнього краю плитки в гумовий / бетонний бордюр або будь-який інший обмежувач (стіна, упор, куточок) по всьому периметру майданчика.

Не дивлячись на те, що на сипучу основу можна вкладати плитку товщиною 20 мм, для самостійного монтажу на такій основі ми рекомендуємо обрати товщину 30мм.

Вимоги та рекомендації при укладанні плитки на тверду основу.

(У тому числі для плитки товщиною 16-20-25 мм)

Монтаж на тверду основу можливий наступними способами:

1. Приклеювання до основи.
Плитка укладається і одночасно клеїться до основи, щільно стикується між собою. Нанести клей на основу, розрівняти валиком або шпателем клей. Щільно притиснути плитку по всій поверхні. Бажано зверху лишити умовний прес по всій площі (цегла+дошки і т.п.). Дати клею застигнути.

Орієнтовні витрати клею 0,8 - 1 кг / м2.

Клей застигає в період від 12 до 24 годин. Використовувати нове покриття можна не раніше ніж через 24-36 годин після монтажу. Монтаж на клей можливий при температурі повітря і поверхні не менше 12-15 градусів

При монтажі на клей важливо стежити, що б клей і / або грунтовка не потрапляли на поверхню декоративного шару плитки. Так само важливо не ходити по обробленої поверхні. На новій плитці можуть залишитися сліди і плями від клею. При попаданні клею на поверхню необхідно відразу видалити його ганчіркою.

Підготовка основи перед приклеюванням:

1. Поверхня основи асфальту (бетону) рівна, нерівності та дефекти усунені. Якщо не усунути нерівності - плитка погано приклеїться, якщо залишаться ямки - плитка буде просаджуватися. Основа майданчика має мати ухил для відведення дощових вод не менше 2 мм на 1 п.м. (1-2%) .

2. Підмести і здути пил з основи. (Див. примітки).

3. Якщо вибираємо монтаж на клей, потрібно підготувати основу. Покрити основу ґрунтовкою за допомогою валика. Склад грунтовки: суміш клею і скипидару 50:50. Замість скипидару можна застосовувати уайт-спірит, ксилол, сольвент. Найбільш часто використовують недорогий скипидар або уайт-спірит. Витрата грунтовки залежить від основи, орієнтовно 300 - 500 г / м2. Після грунтування, потрібно дати грунтовці висохнути до 1ї години.

Примітки:

! Основа бетонна. Обов'язкова попередня ретельна обробка металевою щіткою (болгаркою з насадкою). Завдання зняти шар «бетонного молочка» і відкрити пори бетону для гарної адгезії. Рекомендуємо після механічної зачистки і видалення сміття нанести ґрунтовку Бетонконтакт (бажано). Далі по інструкції від п.2.

! Основа керамограніт. Обов'язкова попередня обробка грунтовкою Бетонконтакт. Далі по інструкції від п.2.

! Основа глазурована плитка. Потрібно механічним шляхом прибрати або мінімізувати верхній гладкий шар. Це необхідно для забезпечення адгезії. Застосувати ґрунтовку Бетонконтакт і далі по інструкції від п.2. Цей вид основи самий «невдячний» для приклеювання плитки і для нанесення безшовного покриття. Адгезивная здатність такої плитки мінімальна.

На будь якій підлоговій плитці радимо проводити тест на приклеювання.

2. Вільний монтаж під власною вагою.

З практики плитка 20мм. (Вага 1 плитки 4 кг.) І плитка 30 мм (вага 1 плитки 6 кг.) стійко лежать під власною вагою за умови щільного укладання на тверду основу і обов'язкового упору в гумовий / бетонний бордюр або будь-який інший обмежувач (стіна, упор, куточок ) по всьому периметру майданчика.

Цей спосіб укладання є найбільш доцільним і є економічно виправданим.

При укладанні плитку підганяють один до одного за допомогою киянки, до щільного прилягання. Для підрізки плитки використовують електролобзик або потужний будівельний ніж.

! Обов'язковою при будь-якому вигляді монтажу на будь-яке покриття є захист крайнього ряду від задирания, застосуванням упорів - приклад тут в гумовий / бетонний бордюр або будь-який інший обмежувач (стіна, упор, куточок) по всьому периметру майданчика.

! Важливо. Не дивлячись на необхідність щільної укладки, майданчик повинен мати технологічний зазор 0,5 – 1,0 см по периметру, або по двом сторонам буквою Г. Це потрібно для компенсації температурного розширення і стискання.

Плитка товщиною 16 мм., Укладається тільки за способом приклеювання до твердої основи.

При монтажу під власною вагою для запобігання актам вандалізму та навмисного псування покриття з гумової плитки, можливо приклеювання крайнього ряду до основи. При приклеюванні використовувати поліуретановий клей. Такий самий спосіб можна використати коли на майданчику з твердим покриттям, за певних причин немає можливості встановити бордюр або інший упор.

Монтаж:
Монтаж починають від краю майданчика (від прямого кута), по периметру упираючи зовнішній край в гумовий / бетонний бордюр або будь-який інший обмежувач (стіна, упор, куточок) по всьому периметру майданчика.
Установка проводиться рядами. Монтаж здійснюється ряд до ряду або зі зміщенням на половину плитки.




Два слова про бетонні основи. Крім класичного бетонної основи ми зустрічали і більш прості варіанти економ облаштування під дитячий/спортивний майданчиу. Одним з хороших і економічних варіантів є укладання покриття на підставу, виготовлену з дрібного щебеню, зверху покритого вирівняною стяжкою з цементно-піщаної суміші товщиною 15-20 мм. Для відведення води необхідно забезпечити ухил поверхні 1-1,5 мм на 1 погонний метр.
Звертаємо увагу, що ми рекомендуємо повноцінну підготовку.



Плитка з гумової крихти. NB - важливі моменти!
1. Резинове покриття є водопроникним продуктом, але його водопроникність обмежена можливостями основи щодо відведення води, що просочилася через покриття. Тобто Покриття є водопроникним до тих пір, поки кількість води, що поступає менше, ніж кількість води, яка, пройшла через покриття.

2. Водопроникні властивості покриття забезпечує наявність пов'язаних між собою повітряних просторів по всій товщині покриття, через які і проходить рідина, що потрапила на поверхню. Резинове покриття є антиковзним продуктом, але ця властивість має місце до тих пір, поки на поверхні продукту не утворилася водяна плівка (або калюжа), пов'язана найчастіше з поганим відводом води через основу.

3. Тон продукту може змінюватися в межах одного кольору. Це пов'язано з тим, що гумова крихта виробляється з відпрацьованих автомобільних шин та інших гумових виробів. Різні виробники шин та інших ГТВ додають при виробництві гуми різну кількість сажі (чорного барвника) у вихідну сировину. І як наслідок, чорна крихта має різний відтінок. Відповідно при додаванні пігменту можемо отримати «різнотону» в кольоровому шарі, за вищеописаною причиною.
Навіть при самому суворому дотриманні пропорцій компонентів тон продукту може змінюватися від партії до партії, в т.ч. і при виготовленні зразків. Чим світліший колір покриття потрібно виготовити, тим більше така ймовірність.



Експлуатація плитки.
Покриття з гумової плитки не вимагає особливих умов експлуатації. Покриття можна прибирати з використанням звичайних засобів і інструментів для прибирання.

Всередині приміщення - можливо сухе і вологе прибирання або пилосос.

При прибиранні на вулиці використовуються мітли, шланги для поливу, пневмомашини для здування листя. У зимовий час рекомендується чистка пластиковими або дерев'яними лопатами.

Доречі ще одна перевага, взимку на майданчику з плитки можна залити ковзанку (тільки як що плитка вкладена на тверду основу).



Укладання на бетон. Клеїмо або?

Гортайте порівняльну таблицю →

Спосіб укладання і фіксації плиткина твердій поверхні: Самостійне укладання Робота з укладання бригадою Витрати часу на 100 м2. Грунтовка поверхні50:50 поліуретановий клей:розчинник Приклеювання Можливість перенесення виробів Можливість заміни виробів
На клей Складно і трудомістко 150-250 грн/м2. 1+ робочий день близько 200 грн./кг близько 200 грн./кг Практично неможливо Вкрай важко
Під власною вагою Просто самостійно 0 грн 0,5 дня 0 грн 0 грн Просто самостійно Просто самостійно